Boże Narodzenie 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Koleżanki i Koledzy z Grona Pedagogicznego, Pracownicy naszej szkoły, Kochani Uczniowie,

Już za chwilę zasiądziemy wspólnie do stołu, by świętować narodziny Dzieciątka, narodziny ,,maleńkiej miłości”. Niestety będą to jedne z najtrudniejszych Świąt, bo tak wielu z nas, tak wielu bliskich … i może tych trochę dalszych, ale równie bliskich już nigdy nie zasiądzie przy Wigilijnym stole …… z nami … Mimo tak dramatycznych okoliczności, stanu epidemii, nieobecności wielu bliskich życzę Wszystkim mnóstwo zdrowia, bo przecież:

,, Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.

Tam człowiek prawie

Widzi na jawie

I sam to powie,

Że nic nad zdrowie

Ani lepszego,

Ani droższego”

Szanowni Państwo …. Zdrowie stało się ogromnie cenne …. Chrońmy je więc ze szczególną pieczołowitością …. i dbajmy o siebie wzajemnie …. Dzielmy się nie tylko opłatkiem i radością, …. ale również pomocą, bo przecież tak wielu z nas jest w izolacji, na kwarantannie …. Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni … A jeśli to tylko możliwe ….. cieszmy się obecnością tych, którzy mogą być z nami …. Jednak nie zapominajmy o tych, którzy nie mogą …. Nie zapominajmy o nich, połączmy się z nimi zdalnie …., myślą ….., sercem …, byśmy wszyscy poczuli to, co najważniejsze ….. bliskość, …. radość, …. miłość a przede wszystkim nadzieję…, bo bardzo jest nam potrzeba ….. Sprawmy wspólnie, by ,,maleńka miłość” rozpaliła w naszych sercach płomień ….. Tak bardzo nam jej potrzeba, bo przecież:

,,Maleńka miłość zbawi świat

Maleńką miłość chrońmy z lękiem

Dziś Ziemia drży i niebo drży

Od tej miłości maleńkiej”

Życzę Wszystkim, by w naszych sercach, by w nas …. zrodziły się na nowo, maleńka miłość”, przebaczenie, dobro, empatia i światło rozświetlające mrok …. Niech ,,maleńka miłość” rozgości się w nas … Niech rośnie …..

Z pozdrowieniami świątecznymi

Mirosława Cichowlas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.