Cerama na Uniwersytecie Przyrodniczym

W piątek 27.10.2017 uczniowie klasy 1 TBW oraz 2 TFW udali się wraz z opiekunami do Poznania na Uniwersytet Przyrodniczy, na “JESIENNE LEKCJE FESTIWALOWE” zorganizowane przez Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie Ceramy wysłuchali wykładu na temat oddychających lasów,czyli o niewidzialnym życiu drzew a potem, podzieleni na 3 grupy, uczestniczyli aktywnie w przygotowanych warsztatach. Pierwszy z nich pozwolił uczniom zbadać ilość tlenu w wodzie za pomocą metody miareczkowania, następnie poznali swój genotyp smaku, a na zakończenie uczestniczyli w eksperymencie “wybuchowy beton”. Wrażeń było co nie miara, przyjemne połączyliśmy z pożytecznym a wszystko to dzięki naszej absolwentce-Laurze Żądło- studentce UPP. Już dziś wiemy, że wrócimy do sal dydaktycznych UP na zaproszenie Pani dziekan… , ale o tym niebawem więcej informacji….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.