Goście z Niemiec ponownie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie

Od 16.10 do 23.10.2018 r. gościliśmy w murach naszej Ceramy grupę młodzieży z Wilhelm Remy Gymnasium w Bendorfie. Uczniowie, wraz z opiekunami, przyjechali do nas w ramach kilkuletniej już współpracy między szkołami. Młodzież Ceramy zaprosiła przyjaciół z Niemiec do własnych domów. Wszyscy oczywiście ciekawie spędzali czas podczas zajęć lekcyjnych w szkole oraz podczas wielu aktywności poza nią, m.in. na kręgielni, podczas projektu „Krotoszyn czterema zmysłami,” czy też prezentując nasz region i kraj w trakcie wieczoru kultury polskiej. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wymiany była wycieczka do Trójmiasta. Piękna, słoneczna, pogoda pozwoliła młodzieży poznać zabytki Gdańska, przepłynąć stateczkiem na Westerplatte, zwiedzić port w Gdyni i delektować się urokliwym miejscem wypoczynkowym, jakim jest Sopot. Ciekawym punktem programu okazało się także międzynarodowe kibicowanie podczas meczu koszykówki w nadmorskiej Ergo Arenie. Z uśmiechem i piosenkami na ustach wróciliśmy już do swoich domów, a dziś wspominamy mile spędzony czas spoglądając na zdjęcia.
Należy jeszcze zaznaczyć, że wymiana polsko – niemiecka odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz Rady Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów biorących udział w wymianie oraz firmy przewozowej ESKA-TRANS pana Sławomira Kusia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.