Kierunki kształcenia

Na rok szkolny 2019/2020 szkoła prowadzi nabór elektroniczny do szkół młodzieżowych.

Jesteśmy placówką oświatową o ponad 60 – letniej tradycji w kształceniu młodzieży i dorosłych. To nowoczesna szkoła, nastawiona na wszechstronny rozwój ucznia.

W naszym Zespole nauka odbywa się na jedną zmianę (do godz. 15.00). Popołudniami prowadzone są różnorodne zajęcia pozalekcyjne: kółka przedmiotowe, zajęcia sportowe, koła zainteresowań itp. Organizujemy wycieczki edukacyjne, zawodowe, turystyczno-krajoznawcze, również zagraniczne. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie: technologiczne, chemiczne, studio fotograficzne, ciemnię, pracownię budowlaną, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki przyrządowej, bibliotekę z bogatym księgozbiorem oraz centrum multimedialne. Obiekty szkolne położone są blisko dworca kolejowego i autobusowego. Atutem szkoły jest bardzo dobrze przygotowana kadra pedagogiczna, rozumiejąca potrzeby i problemy współczesnej młodzieży. Wiemy doskonale, że by zaistnieć na rynku pracy w Europie, konieczna jest edukacja europejska, dlatego współpracujemy z holenderską szkołą ROC A12 i z niemiecką szkołą Wilhelm-Remy Gymnasium. Nasi uczniowie osiągają spore sukcesy w różnych zawodach sportowych, olimpiadach przedmiotowych, konkursach i turniejach.

Zasady rekrutacji 2019/2020 (zakładka: Jak się dostać?)

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 (zakładka: Jak się dostać?)

Dla absolwentów gimnazjum Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2019/2020 prowadzi nabór do następujących oddziałów w Technikum nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Krotoszynie z przedmiotami punktowanymi oraz językami obcymi:

Symbol oddziału Zawód Przedmioty punktowane Język obcy
1 TB technik budownictwa język polski, matematyka, fizyka, informatyka angielski
niemiecki
1 TL technik logistyk język polski, matematyka, geografia, informatyka angielski
niemiecki
1 TF technik fotografii i multimediów *            język polski, informatyka, wiedza o społeczeństwie, matematyka angielski
1 TA technik analityk język polski, biologia, chemia, matematyka angielski
1 TW technik weterynarii biologia, chemia, matematyka angielski
1 TG technik geodeta język polski, matematyka, fizyka, informatyka angielski

*dawny fototechnik

Dla absolwentów szkoły podstawowej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2019/2020 prowadzi nabór do następujących oddziałów Technikum nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Krotoszynie z przedmiotami punktowanymi oraz językami obcymi: