Kolejna wycieczka klasy IV TB

POLINKA była ostatnim z miejsc, w które dotarli uczniowie klasy IV TB (technik budownictwa) podczas kolejnej wyprawy do Wrocławia.

Polinka, kolejka linowa Politechniki Wrocławskiej, zakończyła pobyt uczniów na specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach na Politechnice Wrocławskiej.

Co było wcześniej????

O 11.00 przywitał nas Prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska  ds. studenckich i organizacyjnych  dr inż. Bartosz Kaźmierczak.

W czasie swojego wykładu przybliżył słuchaczom nie tylko swój wydział, ale także możliwości jakie daje studiowanie na Politechnice Wrocławskiej. Politechnika Wrocławska to  44 różnorodne kierunki kształcenia na 16 wydziałach!

O 12.00 uczniowie wyruszyli na wycieczkę pokazową do różnych laboratoriów wchodzących w skład Wydziału Inżynierii  Środowiska w budynku D2.  Uczestniczyli w pokazach i warsztatach zorganizowanych w tych laboratoriach.  Byli między innymi świadkami pracy drukarki 3D, która „drukowała”  wrocławskiego krasnala, symbol ruchu znanego jako Pomarańczowa Alternatywa.

O 13.00 spotkaliśmy się ponownie z panem Mateuszem PrzygodąJ, w Biurze Rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej.  Uczniowie wzięli udział w prezentacji dotyczącej rekrutacji na Politechnikę Wrocławską.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu – pracownikom Politechnik Wrocławskiej, którzy poświęcili nam swój czas!