Wybór języka

Koła

Aktualnie kształcimy: Technikum nr 1: Technik analityk, Technik budownictwa, Technik geodeta, Technik logistyk, Fototechnik, Technik weterynarii

PROFILAKTYKA CHORÓB ODTYTONIOWYCH
PROFILAKTYKA CHORÓB ODTYTONIOWYCH

16 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów z klas pierwszych dotyczące profilaktyki chorób odtytoniowych, poprowadzonych przez Jadwigę Wrońską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.
     Na samym początku pani Jadwiga zapoznała uczniów z pojęciem profilaktyki. Wymieniła korzyści jakie dają nam działania profilaktyczne oraz jakie czynniki warunkują nasze zdrowie. 

KAWIARENKA
KAWIARENKA

20 listopada 2015 roku klasa 3TL przygotowała kawiarenkę dla całej społczności szkolnej. W menu znalazły się: pierniki, placek, bułki, deser owocowy, sałatka jarzynowa, makaronowa, herbata oraz kawa. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przepyszne sałatki i nieziemskie bułki, które dziewczyny musiały później dorabiać. 

ZMAGANIA PŁYWAKÓW Z CERAMY W ETAPIE WOJEWÓDZKIM
ZMAGANIA PŁYWAKÓW Z CERAMY W ETAPIE WOJEWÓDZKIM

10 listopada 2015 roku na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała sztafeta, która brała udział po raz trzeci w tych igrzyskach

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Palenie papierosów jest co roku przyczyną przedwczesnej śmierci 5 milionów dorosłych osób na całym świecie. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991 r.

Warsztaty chemiczno-ekologiczne
Warsztaty chemiczno-ekologiczne

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w czwartek, 12 listopada 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty chemiczno-ekologiczne dla gimnazjalistów prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły oraz przedstawicieli Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Gościliśmy uczniów z Gimnazjum im. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie.

11 LISTOPADA - LEKCJA PATRIOTYZMU
11 LISTOPADA - LEKCJA PATRIOTYZMU

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Marzenia Polaków o niepodległości po latach walki nareszcie się ziściły. 

OLIMPIADA PCK
OLIMPIADA PCK

4 listopada na terenie naszej szkoły odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.
 

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ
II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

6 listopada kolejni sportowcy z Ceramy, a mianowicie drużyna dziewczyn brała udział w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej w Koźminie Wielkopolskim. Dziewczyny po ciężkich zmaganiach zdobyły II miejsce! Musimy podkreślić, że drużyna powstała dopiero w tym roku i był to pierwszy mecz naszych reprezentatek.
 

Ochrona Środowiska
Ochrona Środowiska

Ochrona Środowiska kierunek z długoletnią tradycją w naszej szkole. Wykształciliśmy wiele pokoleń ludzi dbających o środowisko, którzy rozwijają swoją widzę na uczelniach wyższych.Propozycja dla ludzi z pasją, którzy mają świadomość, jak ważna jest dbałość o stan naszej planety.