Wybór języka

Koła

20 listopada 2014 to Światowy Dzień Rzucania Palenia

Co zrobić, aby ustrzec je przed zachorowaniem i śmiercią? Najskuteczniejszym i jedynym znanym obecnie sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania na raka płuca, jest rzucenie palenia. – Najpoważniejszych skutków palenia tytoniu nie widać, a przecież prawie 90 proc. wszystkich przypadków zachorowań na raka płuca jest wynikiem palenia. U kobiet rak płuca jest obecnie najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci.

Więcej na stronie http://jakrzucicpalenie.pl/21-listopada-to-swiatowy-dzien-rzucania-palenia/

Ogólnopolski sukces fotograficzny uczennicy Ceramy

Ania Mazurczak, uczennica klasy III w zawodzie fototechnik,  Technikum nr 1 im. J.J. Śniadeckich  w Krotoszynie  otrzymała I wyróżnienie w kategorii „sport” w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOT-ON” zorganizowanego przez fundację „Noosfera” oraz Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu.

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Pływaniu Licealiady

30.10.2014r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Pływaniu Licealiady. ZSP nr 1 w Krotoszynie reprezentowali uczniowie: Anna Kaczmarek, Dawid Woźniak, Aleksandra Kozal, Kamil Ciesielski, Agnieszka Jakubowska, Piotr Marszałek, Katarzyna Kamińska, Kamil Nowacki, Iwona Rusinek, Aleksander Kokot, Damian Rataj, Kacper Staszewski, Julia Łopaczyk, Piotr Kruś, Jan Pautrzak.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu

29 października w ZSP nr 1 odbył się etap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu organizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Od 20 do 24 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery w Krotoszynie. Już po raz drugi Ośrodek Szkolenia Zawodowego włączył się w tą ogólnopolską akcję.

XIV Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

Po raz czternasty już w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyły się powiatowe Eliminacje Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej.

Patronat nad konkursem od wielu lat sprawuje Starostwo Powiatowe w Krotoszynie a w tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Krotoszyna Leszek Kulka.