Wybór języka

Koła

ODBIÓR WYNIKÓW EGZAMINU ZAWODOWEGO ODBĘDZIE SIĘ 29 SIERPNIA
OD GODZINY 10:00 W SEKRETARIACIE SZKOŁY. ŚWIADECTWA NALEŻY ODEBRAĆ OSOBIŚCIE

Do szkoły wrócić już czas...

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie sie mszą św. o godzinie 8:00 w kościele parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie.

O godzinie 9:00 uroczyste rozpoczęcie w szkole

Święto Sportu w naszej szkole

Przedostatni dzień szkoły to wymarzony moment na zabawę i aktywność sportową, bowiem z pewnością nikt wtedy już nie myśli o nauce. „Cerama” stała się zatem w 26 czerwca miejscem Święta Sportu, w którym uczestniczyły prawie wszystkie klasy technikum i liceum.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca to dzień radosny i oczekiwany - od 10 miesięcy - od 1 września roku szkolnego 2013/2014 - to dzień zakończenia roku szkolnego!

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zaszczycili nas swoją obecnością goście: Starosta Krotoszyński - Pan Leszek Kulka, Pani Renata Kordus - Zych - Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych oraz przedstawicielka PCPR, a także emerytowani dyrektorzy szkoły: Pan Antoni Korsak oraz Pan Jerzy Kaszkowiak.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Król ortografii"

28 maja 2014 r. w Zespole Szkół  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Król ortografii". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich technikum: Joanna Krawczyk i Jan Maślaczyk.

Spływ kajakowy po Baryczy

Zbliżające się wakacje i piękna pogoda zapraszają do podróżowania. Wykorzystując te sprzyjające okoliczności uczniowie naszej szkoły wybrali się 13 czerwca na spływ kajakowy w okolicach Milicza.

Praktyki zawodowe

Uczniowie technikum logistycznego, budowlanego oraz fototechnicy i analitycy odbywali praktyki zawodowe w okresie od 28 kwietnia 25 maja 2014 roku.

Nasza szkoła otrzymała duże wsparcie ze strony projektu unijnego Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe przy organizacji praktyk. Uczniowie uzyskali m. in. refundację kosztów poniesionych w związku z zakupem odzieży roboczej niezbędnej w pracy podczas praktyk.

Największą jednak rolę odegrały przedsiębiorstwa przyjmujące naszą młodzież na czterotygodniowe praktyki.