Wybór języka

Koła

XIV Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

Po raz czternasty już w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyły się powiatowe Eliminacje Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej.

Patronat nad konkursem od wielu lat sprawuje Starostwo Powiatowe w Krotoszynie a w tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Krotoszyna Leszek Kulka.

Dzień papieski w naszej szkole

Jan Paweł II - papież Polaków, papież młodzieży, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Szczególnie pozostaną słowa, które tak często kierował do młodzieży- jak mają żyć, co wybierać, aby dobrze przeżyć swoją młodość.

CERAMA i WRG Bendorf (Niemcy) śladami Kopernika i Chopina

Kolejny raz młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Krotoszynie wraz z nauczycielami szkoły  i koordynatorami wymiany: Jolantą Podziemską i Izabelą Jasik gościli w dniach 10.10.2014 – 17.10.2014 w murach naszej szkoły 12 - osobową grupę uczniów z Wilhelm Remy Gymnasium z Bendorfu wraz z opiekunami: Panem Michelem Lazarou i Thomasem Damsonem.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Jest to  dzień który na  kartach kalendarza roku szkolnego zapisuje się w pamięci jako jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń.  Z tej okazji  w naszej szkole odbyła się akademia, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Finał Piłki Nożnej

9 października w ZSP nr 1 w Krotoszynie odbył się Finał Piłki Nożnej o Mistrzostwo Szkoły.
Rozegrano 3 mecze finałowe, w których brały udział klasy: III TB, III TL, IV TL.

Pojedynek Strzelecki

29 września 2014r. Powiatowa Liga Obrony Kraju oddział w Krotoszynie zorganizowała Pojedynek Strzelecki. Nasza szkoła zawsze uzyskiwała wysokie wyniki w strzelectwie i również tym razem przedstawiciele Ceramy nas nie zawiedli.