Wybór języka

Koła

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca to dzień radosny i oczekiwany - od 10 miesięcy - od 1 września roku szkolnego 2013/2014 - to dzień zakończenia roku szkolnego!

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zaszczycili nas swoją obecnością goście: Starosta Krotoszyński - Pan Leszek Kulka, Pani Renata Kordus - Zych - Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych oraz przedstawicielka PCPR, a także emerytowani dyrektorzy szkoły: Pan Antoni Korsak oraz Pan Jerzy Kaszkowiak.

Święto Sportu w naszej szkole

Przedostatni dzień szkoły to wymarzony moment na zabawę i aktywność sportową, bowiem z pewnością nikt wtedy już nie myśli o nauce. „Cerama” stała się zatem w 26 czerwca miejscem Święta Sportu, w którym uczestniczyły prawie wszystkie klasy technikum i liceum.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Król ortografii"

28 maja 2014 r. w Zespole Szkół  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Król ortografii". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich technikum: Joanna Krawczyk i Jan Maślaczyk.

Spływ kajakowy po Baryczy

Zbliżające się wakacje i piękna pogoda zapraszają do podróżowania. Wykorzystując te sprzyjające okoliczności uczniowie naszej szkoły wybrali się 13 czerwca na spływ kajakowy w okolicach Milicza.

Praktyki zawodowe

Uczniowie technikum logistycznego, budowlanego oraz fototechnicy i analitycy odbywali praktyki zawodowe w okresie od 28 kwietnia 25 maja 2014 roku.

Nasza szkoła otrzymała duże wsparcie ze strony projektu unijnego Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe przy organizacji praktyk. Uczniowie uzyskali m. in. refundację kosztów poniesionych w związku z zakupem odzieży roboczej niezbędnej w pracy podczas praktyk.

Największą jednak rolę odegrały przedsiębiorstwa przyjmujące naszą młodzież na czterotygodniowe praktyki.

III MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA CROSS-CURRICULARITY IN LANGUAGE EDUCATION

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom wymiany myśli i doświadczeń w zakresie nauczania języków oraz integrowania treści różnych przedmiotów szkolnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie zorganizowało III Międzynarodową Konferencję „CROSS-CURRICULARITY IN LANGUAGE EDUCATION”, w której uczestniczyli naukowcy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w języku angielskim, niemieckim, włoskim, niderlandzkim, arabskim i polskim na różnych poziomach edukacyjnych.