Wybór języka

Koła

Aktualnie kształcimy: Technikum nr 1: Technik analityk, Technik budownictwa, Technik geodeta, Technik logistyk, Fototechnik, Technik weterynarii

Zawody strzeleckie
Zawody strzeleckie

Mateusz Suś po raz kolejny stał się chlubą naszej szkoły!

W zawodach strzeleckich, które odbyły się 7 lutego z okazji 71 rocznicy Wyzwolenia Krotoszyna, Mateusz w kategorii junior zajął w strzelaniu z karabinu 3 miejsce indywidualnie oraz 2 miejsce z pistoletu.

AKTYWNE OSTATKI I TL
AKTYWNE OSTATKI I TL

Ostatni wtorek karnawału klasa I TL postanowiła spędzić nieco inaczej niż pozostali uczniowie Ceramy. Rano wyruszyli do Kalisza by obejrzeć film w kinie, a potem rozruszać kości na sztucznym lodowisku!

Rocznica wyzwolenia Krotoszyna
Rocznica wyzwolenia Krotoszyna
23 stycznia uczciliśmy 71 rocznicę wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji hitlerowskiej.  W samo południe delegacja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą przywódców Polskiego Państwa Podziemnego na Rynku Krotoszyńskim przy Ratuszu. Kwiaty składały delegacje władz powiatowych i gminnych, organizacji kombatanckich, politycznych i innych szkół.
Srebrna Tarcza dla naszego Technikum w Rankingu Perspektyw 2016 r.

Srebrna Tarcza dla naszego Technikum w Rankingu Perspektyw 2016 r.      Jesteśmy najlepsi w  powiatach: krotoszyńskim, jarocińskim, gostyńskim, pleszewskim i rawickim.

Holendrzy w Ceramie
Holendrzy w Ceramie

W poniedziałek 11 stycznia przybyli z coroczną, już dziewiątą, wizytą Holendrzy z zaprzyjaźnionej szkoły ROC A 12. Tygodniowa wizyta przepełniona wspólnymi zajęciami sportowymi, wycieczkami oraz przede wszystkim projektem ekonomicznym.

Lekcja w banku
Lekcja w banku

Jak założyć konto, dlaczego warto oszczędzać i jaki kredyt w przyszłości wybrać? - odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klasy 2 LOA, którzy w ramach lekcji Ekonomia w praktyce odwiedzili oddział Banku Spółdzielczego w Krotoszynie. 

STUDNIÓWKA 2016
STUDNIÓWKA 2016

W sobotę 09 stycznia uczniowie klas maturalnych świętowali swoje 100 dni do matury na balu studniówkowym w Koźminie Wlkp. 

STUDNIÓWKA TUŻ TUŻ...
STUDNIÓWKA TUŻ TUŻ...

Niedawno rozpoczęły się wielkie przygotowania tegorocznych maturzystów do balu studniówkowego, który odbędzie się już w tę sobotę, 9. stycznia. Jest to niesamowita chwila dla każdego z nich. Razem z zaproszonymi gośćmi będą mogli zabawić się i powspominać sielskie czasy. 

Szkolenia weterynarzy
Szkolenia weterynarzy

W ramach współpracy z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, panie Katarzyna Wizner i Weronika Wróblewska przeprowadziły szkolenie dla uczniów klasy II TW odnośnie wypełniania dokumentacji związanej ze zwierzętami gospodarskimi.