Otrzęsiny w Ceramie

3 października 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował imprezę dla pierwszoklasistów. Zabawy i konkurencje miały miejsce na sali gimnastycznej, ponieważ pogoda nie dopisała. Atrakcji było mnóstwo : kociaki musiały na czas wypić mleko w pozycji leżącej , rysowały  portrety wychowawczyń z zawiązanymi oczami ,śpiewały piosenkę „Wlazł kotek na płotek” w aranżacji hip-hopowej.

Najwięcej emocji wzbudził taniec z wychowawczynią  oraz sztafeta, w której uczniowie klas pierwszych wykazali się szybkością i sprawnością fizyczną. Kociaki popisały się również siłą głosu , wykonując zbiorowe głośne miauknięcie.Zwieńczeniem otrzęsin było symboliczne obcięcie ogonów przez Króla i Królową ( w tej roli Kornelia i Grzegorz z klasy IV TFA) oraz wręczenie certyfikatów przyjęcia w poczet uczniów przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Kacpra Zegara.

Następnie odbył się piknik integracyjny, na którym można było spożyć grillowaną kiełbaskę i sałatki.