Uczniowie CERAMY szlakiem multikulti w Niemczech

Grupa uczniów ZSP nr 1 w Krotoszynie wybrała się pod opieką nauczycielek tej szkoły- Jolanty Podziemskiej i Izabeli Jasik do Monachium, gdzie spotkali się z uczniami szkoły partnerskiej Wilhelm Remy Gymnasium z Bendorfu. W ten nietypowy sposób rozpoczęliśmy kolejny etap wymiany partnerskiej szkół. Poruszając się ulicami tego wielokulturowego niemieckiego miasta uczniowie zwiedzili, m.in.

Muzeum Techniki, pałac Nymphenburg, ogród angielski oraz Uniwersytet w Monachium, a w nim miejsce pamięci rodzeństwa Hansa i Sophie Scholl – członków antyhitlerowskiej grupy oporu „Biała Róża”. Nie lada gratką dla uczniów naszej szkoły było zobaczyć mecz FC Bayern w przepięknej i znanej na całym świecie Allianz Arena. Z Monachium wspólnie z uczniami WRG udaliśmy się do Bendorfu, by tam przeżywać kolejne przygody. A było ich mnóstwo: park motyli, wspólna wędrówka do ruin zamku i opactwa w Sayn, zwiedzanie Koblencji czy też poczucie urokliwej atmosfery i zabytków w Kolonii. Uśmiech na twarzy i radość w sercach uczniów wywołały JUMP HOUSE – centrum trampolin oraz HARIBO – bo któż nie lubi żelkowych misiów?!

Przyjemne połączyliśmy z pożytecznym, gdyż młodzież polska uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi niemieckimi kolegami, szkoląc w ten sposób umiejętności językowe.

Te liczne atrakcje były możliwe dzięki dofinansowaniu PNWM oraz Rady Rodziców przy ZSP nr 1 w Krotoszynie. Dziękujemy za udzielone wsparcie finansowe i już dziś cieszymy się na kolejne spotkanie –tym razem jesteśmy umówieni na rewizytę z naszą szkoła partnerską jesienią  w Warszawie.