Uczniowie Wilhelm Remy Gymnasium z wizytą w CERAMIE

W dniach od 17.10 do 23.10 2017 gościliśmy w murach ZSP nr 1 w Krotoszynie 11 osobową grupę młodzieży niemieckiej z Wilhelm Remy Gymnasium wraz z opiekunami. Jak co roku przygotowaliśmy dla uczniów biorących udział w wymianie polsko – niemieckiej moc atrakcji. Tym razem uczniowie Ceramy i WRG uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz zajęciach sportowych zorganizowanych przez pana Dawida Kujawskiego. Podczas wieczoru kultury polskiej zapoznaliśmy naszych gości z tradycja polską, tradycyjnym jedzeniem – nie tylko na zdjęciach, a także przekazaliśmy najistotniejsze informacje o Polsce, powiecie krotoszyńskim oraz samym Krotoszynie, który to uczniowie poznali podczas gry terenowej „Poznaj Krotoszyn za pomocą czterech zmysłów”. Na weekend wybraliśmy się wspólnie do Warszawy, gdzie po wizycie w Centrum Nauki Kopernik zwiedziliśmy stolicę podczas jesiennego spaceru. Po wspolnie z rodzinami spędzonej niedzieli przyszedł czas podsumowań i pożegnań. Już dziś wiemy ze niebawem znów się spotkamy. Nasi niemieccy partnerzy zapraszają nas wiosną nie tylko do Bendorfu ale także na wspólne zwiedzanie Hamburga.

Zorganizowana wymiana polsko – niemiecka nie byłaby możliwa, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony PNWM w Warszawie, Rady Rodziców przy ZSP nr 1 w Krotoszynie oraz rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.