Wycieczka IV TBW

W dniu 21.09.2017r. uczniowie klasy maturalnej IV TBW (budownictwo i weterynaria) uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.  Plan wyjazdu był bardzo bogaty.

O godz. 10.00 uczniowie skorzystali z szansy zaplanowania własnej kariery naukowej i zawodowej uczestnicząc we Wrocławskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017.  Wizyta rozpoczęła się od stoiska Perspektyw, gdzie otrzymali najnowszy „Informator  Maturzystów 2018”.  Potem rozproszyli się po pawilonach różnych uczelni, przy których studenci i pracownicy biur rekrutacyjnych udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania i przekazywali materiały informacyjne oraz promocyjne.  Niektórzy uczestniczyli również w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Na godzinę 11.00 w Instytucie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim czekały na nich już warsztaty pt. Bliskie spotkania ze sztuczną inteligencją .

To była tylko chwila oddechu przed wykładem profesora Dariusza Buraczewskiego

1. Matematyk w kasynie, tym razem w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego

o godz. 12.00.  Ruletka, toto-lotek – to było naprawdę ciekawe, tym bardziej, że dotyczyło tak bliskiego sercu uczniów rachunku prawdopodobieństwaJ.

O godz. 13.30 coś dla techników weterynarii – szkolenie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na Wydziale Weterynarii. Temat –  Wspomaganie rozrodu zwierząt.

Mimo tak napiętego programu,  ominięcie McDonald’s – bez szans!