Wymiana Polsko-Niemiecka

Tradycją stało się w krotoszyńskiej Ceramie, że wiosną udajemy się do naszej partnerskiej szkoły z rewizytą. Uczniowie wraz z opiekunami udali się już 25.03 do Drezna, by tam spotkać swoich niemieckich partnerów i wspólnie zwiedzać zabytki Drezna. Nie ominęły nas tam tak doniosłe wydarzenia kulturowe jak koncert organowy w kościele Najświętszej Marii Panny, widok Madonny Sykstyńskiej Rafaela Santi czy podziwianie urokliwej Semperoper czy tez barokowego kompleksu Zwinger. Z Drezna udaliśmy się już wspólnie do Bendorfu – naszego docelowego miejsca podróży, ale po drodze zwiedziliśmy przepiękny zamek Alberta w Miśni. Na miejscu nie było wcale mniej wrażeń. Uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytki Frankfurtu nad Menem –także biznesowego centrum Niemiec czy zadziwiającą swoim krajobrazem Koblencję. Nauczyciele Wilhelm Remy Gymnasium zaprosili naszych uczniów na swoje zajęcia, tak by mogli zauważyć podobieństwa czy różnice w systemie szkolnictwa lub samych zajęć. Codziennie towarzyszyły nam uśmiech i śpiew na ustach a to oznacza, że wszyscy wróciliśmy szczęśliwi, cali i zadowoleni. Przede wszystkim jednak zmotywowani do przyjęcia naszych niemieckich gości w naszych domach już jesienią. Wymiana między ZSP nr 1 w Krotoszynie a Wilhelms Remy Gymnasium w Bendorfie jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Rady Rodziców przy naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.