X edycja Powiatowej Gimnazjady z Języka Angielskiego

We wtorek 23 maja ZSP nr 1 gościło gimnazjalistów, rywalizujących o miano najlepszego anglisty w jubileuszowej – X Gimnazjadzie Powiatu Krotoszyńskiego z Języka Angielskiego. Uczniowie szkół gimnazjalnych z Krotoszyna i Zdun zmagali się z testem leksykalno-gramatycznym oraz pytaniami dotyczącymi wiedzy o Nowej Zelandii (co roku jest to inny kraj anglojęzyczny). Najlepsza dziesiątka zakwalifikowała się do części ustnej. Uczestnicy konkursu wykazali się wysoką wiedzą oraz umiejętnościami komunikowania się po angielsku. Dodatkową atrakcją dla uczestników były warsztaty multimedialne prowadzone w profesjonalnej pracowni szkolnej, które umiliły czas przed ogłoszeniem wyników. Po podsumowaniu obu części najlepiej wypadła uczennica Gimnazjum nr 4: Aleksandra Kałużna, wyprzedzając kolejno Jakuba Barana oraz Olę Żyto, również z G4. Na czwartym miejscu znalazł się uczeń Gimnazjum w Zdunach: Dawid Marcisz. W sumie w konkursie wzięło udział 6 szkół gimnazjalnych, które w 4-osobowych reprezentacjach rywalizowały także w klasyfikacji zespołowej. Tu również 1. miejsce dla Gimnazjum nr 4, na drugim miejscu uplasowało się Niepubliczne Gimnazjum w Krotoszynie , a na trzecim Gimnazjum nr 1.
Wszyscy 23 uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez patronów konkursu, tj. Starostę Krotoszyńskiego, Burmistrza Krotoszyna oraz wydawnictwo Oxford University Press. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku. See you !