XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – etap powiatowy rozstrzygnięty

20.04.2017 r. byliśmy gospodarzami  powiatowych eliminacji XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gościliśmy uczniów z różnych szkół wraz z opiekunami. Rywalizowało ze sobą 7 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych w  następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji,  pomoc przedmedyczna, sprawdzian z obsługi codziennej samochodu i jazda sprawnościowa samochodem, z talerzem Stewarta na masce. Naszą drużynę prowadziła pani Zofia Rosińska. Niestety, mimo zaciętej walki, nie zmieściliśmy się na podium.

Każda z konkurencji oceniania była przez profesjonalne Jury, w skład którego weszli:  mł. asp. P. Szczepaniak – przewodniczący Komisji,  star. sierż. B. Karwik, sierż. M. Klimek,  st. sierż. D. Rybka,  P. Śnieciński,  st. Asp. G. Goliński,  L. Włoch.

Kilkugodzinną rywalizację wygrał   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im.  K.F. Libelta i będzie reprezentował Powiat Krotoszyński w następnym etapie Turnieju. Drugi miejsce przypadło w udziale

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Nagrody laureatom wręczyli: wicestarosta krotoszyński Pan Paweł Radojewski, podinspektor zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji pan Włodzimierz Szał oraz komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pan bryg. Jacek Strużyński.

Po zakończonych rozgrywkach turniejowych odbył się pokaz ratownictwa medycznego i ratownictwa drogowego, zorganizowany przez SP ZOZ w Krotoszynie i KP Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, który mogli obejrzeć uczestnicy Turnieju i nasi uczniowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Jako gospodarze Turnieju składamy serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju  Komendzie Powiatowej Policji, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Starostwu Powiatowemu.