Życzenia

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Koleżanki i Koledzy z Grona Pedagogicznego, Pracownicy naszej szkoły, Kochani Uczniowie,

już za chwilę, tuż za rogiem …. Stanie Anioł z Bogiem, a w sercach zagości radość z obecności nowo narodzonego Dzieciątka….. Niestety będą to jedne z najtrudniejszych Świąt, bo tak wielu z nas już nigdy nie zasiądzie przy Wigilijnym stole ….., a wielu z nas nie wróci do domu, do bliskich z powodu zamknięcia granic czy zamknięcia lotnisk … Nie będzie również Jasełek …. tak ważnych dla całej naszej społeczności szkolnej, …. bo to właśnie Jasełka wprowadzały nas w bliskość Bożego Narodzenia ….. Gdy to piszę, wzruszenie już zaciska gardło …, a przecież wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze zdarzy się cud …, że:

,,… nadzieja znów wstąpi w nas,

Nieobecnych pojawią się cienie.

Uwierzymy kolejny raz,

W jeszcze jedno Boże Narodzenie…..”

Mimo tak dramatycznych okoliczności, stanu epidemii, nieobecności wielu bliskich i trochę dalszych, życzę Wszystkim i każdemu z osobna, nie pomijając nikogo, zdrowia, które stało się ogromnie cenne, jak skarb, który należy chronić ze szczególną pieczołowitością. Zachowajmy je więc i chrońmy, jak tylko to możliwe, a szczególnie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo innych, spędźmy Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra w domach, niestety często z dala od bliskich, ale za to bezpieczniej.

Cieszmy się obecnością tych, którzy mogą być z nami, a o tych, którzy nie mogą, nie zapominajmy, połączmy się z nimi zdalnie …., myślą ….., sercem …, byśmy wszyscy poczuli to, co najważniejsze, bliskość, radość, miłość a przede wszystkim nadzieję…, bo bardzo nam potrzeba ,,iskry wiary”, która ,,rozświetli mrok”, przyniesie radość z samej myśli, że  ,,jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie przepięknie..”

Życzę Wszystkim, by w naszych sercach ….., by w nas …. zrodziły się na nowo miłość, przebaczenie, dobro, empatia i  światło prowadzące ku lepszemu jutru.

Do rychłego zobaczenia w naszej Ceramie

Mirosława Cichowlas