Czas podsumowań – praktyki zagraniczne

W piątek 24 maja 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczne praktyki zawodowe. W konferencji uczestniczyła młodzież klas III i IV, dyrekcja szkoły, opiekunowie oraz organizatorzy praktyk.

      Tegoroczne praktyki zawodowe grupa 22 uczniów CERAMY odbyła we włoskiej Parmie. Młodzież uczestniczyła w praktykach w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską: „ZSP nr 1 w Krotoszynie bliżej Europy” i „ZSP nr 1 w Krotoszynie – jesteśmy w Europie”. Praktyki realizowane były w następujących zawodach: technik budownictwa, technik logistyk, technik analityk, technik weterynarii oraz technik fotografii i multimediów. 

      Aby uczestniczyć w projektach, uczniowie musieli przejść szczegółowy proces rekrutacyjny a potem szereg kursów przygotowawczych z zakresu języka angielskiego, języka włoskiego, znajomości kultury włoskiej oraz umiejętności tworzenia międzynarodowego dokumentu CV. 

      W czasie pobytu we Włoszech młodzież zapoznawała się z zasadami funkcjonowania włoskich zakładów pracy, zdobywała nowe umiejętności praktyczne w swoich zawodach oraz rozwijała swoje umiejętności językowe i interpersonalne. Uczniowie uczestniczyli również w wyjazdach edukacyjnych do Wenecji, Bolonii i Mediolanu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.