Aktualności – Go4VET in Erasmus+

Za nami kolejny etap realizacji projektu Go for VET in Erasmus+

W dniach 2.10.2023 – 6.10.2023 na Cyprze odbyło się spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Razem z Partnerami z Grecji, z Finlandii, z Polski i z Cypru szukaliśmy najlepszych rozwiązań, by uczniowie  z niepełnosprawnością mogli korzystać z mobilności  i wyjeżdżać na staże zagraniczne. 

Wzięliśmy udział w pięciu wizytach studyjnych: w Sandy Beach Hotel, na UCLan University,  St. Barnabas School for the Blind (szkoła dla niewidomych) w Nikozji, w Urzędzie Miasta Larnaka, w Mikes Kanarium Hotel. 

Dowiedzieliśmy się wiele o sytuacji na rynku pracy w branży hotelarskiej na Cyprze,  na temat kształcenia oraz dostosowywania miejsc pracy do możliwości pracowników  z niepełnosprawnościami. Udało nam się wymieniać doświadczeniami z naszymi Partnerami. Podczas całego spotkania pracowaliśmy także nad rezultatami projektu – wzorcowymi programami stażowymi mobilności zagranicznych dla uczniów szkół technicznych oraz przewodnika dotyczącego wspierania osób z niepełnosprawnością w sektorach hotelarstwa, logistyki, weterynarii i w sektorze fotografii  i multimediów. 

Znów działamy – spotkanie projektowe we Wrocławiu i w Krotoszyńskiej Ceramie

W dniach 27 – 29 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie oraz Centrum Dobre Kadry gościły partnerstwo we Wrocławiu i w Krotoszynie. W wizycie udział wzięli Partnerzy projektu z Cypru, z Finlandii i z Grecji. Udało się nam odwiedzić m.in. Hotel Park Plaza Wroclaw, Cafe Równik, Polski Związek Głuchych – Dolnośląskie Centrum Medyczne, Gabinet Animar FHU lek. wet. Marek Wosiek. Przeprowadziliśmy wizyty studyjne, by zebrać dobre praktyki w zakresie kształcenia zawodowego oraz współpracy i angażowania osób z niepełnosprawnością w projektach mobilnościowych.

Znów działamy – Spotkanie we Wrocławiu

Mamy dobrą wiadomość – na dobre ruszył nasz nowy Projekt Go for VET in Erasmus+ nr 2022-2-PL01-KA210-VET-000101748, którego celem jest: Wzmocnienie potencjału organizacji sektora VET (w szczególności członków partnerstwa) do realizacji zawodowych staży zagranicznych w ramach Erasmus+ przez wypracowanie i wdrożenie nowych programów staży, wraz z rekomendacjami, i dobrymi praktykami w zakresie włączania uczniów z niepełnosprawnością do działań mobilnościowych.

We Wrocławiu w siedzibie Dobrych Kadr Centrum badawczo – szkoleniowego odbyło się stacjonarne spotkanie stacjonarne partnerów (przygotowanie rezultatów Projektu, warsztatów dla zagranicznych partnerów, kwestie administracyjne). W spotkaniu uczestniczyli: prezes i wiceprezes Dobrych Kadr, a nasz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie reprezentowali: dyrekcja szkoły i koordynatorzy Projektu.

Owocem naszego spotkania było ustalenie programu pobytu we Wrocławiu i w Krotoszynie zagranicznych partnerów z Cypru, z Grecji i z Finladnii (od 27.06.2023 do 29.06.2023 r.)

Już dziś cieszymy się na owocną współpracę i wypracowane rozwiązania.