1 MARCA – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wieczornicy w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Spotkanie poświęcone było żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Działalność miejscowej organizacji młodzieżowej – Kompanii Rycerskiej Armii Krajowej przedstawił kustosz,pan Daniel Szczepaniak. Sylwetkę Hieronima Deputowskiego pseud. „Zapora” zaprezentował dyrektor muzeum, pan Piotr Mikołajczyk.

Oprawę artystyczną wieczornicy przygotowała pani Alicja Kryszkiewicz-Świst. Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie: Anna Skrzypczak, Zuzanna Bagrowska, Krzysztof Panfil i Mateusz Błaszyk.