Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

 Szanowni Państwo,  Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie, a szczególnie uczniowie klas pierwszych, a jest Was spora grupa, bo 110 uczniów w czterech klasach pierwszych

           Serdecznie witam wszystkich w murach naszej Ceramy… 

Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, ze względu na wzmożony rygor sanitarny, spowodowany zagrożeniem pandemicznym jest inne od tradycyjnych…., choć już drugie w takim charakterze, więc zaczynamy tworzyć …. tradycję.

         Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wszystko jest inne, nawet wakacje były inne, także pobyt w szkole …. po wielu miesiącach  nauczania zdalnego, zamknięcia w domach i ograniczeń, z którymi trudno się pogodzić….

           Zamknięcie i ograniczenia trudno zaakceptować, …. Oczywiście nawet wtedy, gdy jesteśmy świadomi, że mają one wzmocnić nasze bezpieczeństwo ….

       Tym czasem, dzisiaj można śmiało powiedzieć, że znaczenie lepiej rozumiemy pokolenie młodych ludzi i tych, trochę starszych, ludzi, którzy 1 września 1939 roku nie wrócili do szkoły w normalnych warunkach, ponieważ  ich dotychczasowy świat został zniszczony …. Zniszczony wybuchem II wojny światowej.  Pandemia również zniszczyła nasz świat, …poczucie bezpieczeństwa i wprowadziła nas w niepewne jutro, pozbawiła tego, co było dla nas filarem normalności….

       Szanowni Państwo….. Nie pozostaje nam nic innego, jak zmierzyć się z zaistniałą sytuacją pandemiczną, a powinno nam pomóc w tym …. przestrzeganie zasad, zapisanych w procedurach bezpieczeństwa, które otrzymają wszyscy w dzienniku elektronicznym….

Zanim to jednak nastąpi….

      Pozwólcie, że przedstawię Wam, uczniowie klas I, moje zastępczynie, do których zawsze możecie się zwrócić o pomoc w rozwiązaniu problemów.

 • Za sprawy dydaktyczne, kształcenie z przedmiotów ogólnokształcących, maturę, plan lekcji, zmiany w planie i wiele innych rzeczy, których nie będę wymieniać odpowiada pani dyrektor Jolanta Podziemska,
 • Za sprawy wychowawcze, kształcenie zawodowe, profilaktykę zdrowotną i wiele innych rzeczy, których również nie będę wymieniać odpowiada pani dyrektor Alina Błażejczyk

A teraz czas na waszych wychowawców 

 1. Klasa 1 tl, czyli technik logistyk – pan profesor Andrzej Szymański,
 2. Klasa 1 tb, czyli technik budownictwa – pan profesor Radosław Gruchalski, który pozdrawia Was serdecznie z Saragossy w Hiszpanii, gdzie sprawuje opiekę, wraz z dwoma innymi nauczycielami, nad naszymi uczniami odbywającymi staże zawodowe, 
 3. Klasa 1 twa, czyli technik weterynarii i technik analityk – pan profesor Tomasz Jakubowski
 4. Klasa 1 tfm, czyli technik fotografii i multimediów – pani profesor Ewa Ostój

Zmianę wychowawcy ma również klasa 3 TFW. Wraca do Was pani profesor Alina Kowal – Lisiak.  Zaś klasę 3 log poprowadzi pani profesor Agata Owczarz.

       Drodzy uczniowie towarzyszyć Wam będą również w tym roku szkolnym nowi nauczyciele Witamy w  naszym gronie i w progach gościnnej Ceramy: 

 1. Pana profesora Grzegorza Matułę – język angielski,
 2. Panią profesor Monikę Kremer – język niemiecki, przedmioty zawodowe, 
 3. Pana profesora Piotra Szczecińskiego – informatyka i przedmioty zawodowe z zakresu fotografii i multimediów,
 4. Pana profesora Romana Szcześniaka – informatyka i przedmioty zawodowe z zakresu fotografii i multimediów,
 5. Ks. Łukasza Luźnego– religia,
 6. Panią profesor Mariolę Lindner – religia innych wyznań,
 7. Panią profesor Aleksandrę Poczwardowską – pedagog szkolny.

        Kochani, z uwagi na to, że jest to specyficzny początek roku szkolnego. Niestety mamy czas pandemii …., chciałabym zwrócić Waszą uwagę na kilka rzeczy, o których wyczerpująco powiedzą wychowawcy klas:

 1. W związku z zagrożeniem Covid 19 obowiązuje w szkole określona Procedura. Proszę się z nią dokładnie zapoznać i poprosić rodziców o zapoznanie się również. Będzie dostępna na stronie internetowej szkoły w zakładkach dla ucznia i dla rodzica.
 2. Wychowawcy poproszą o udokumentowanie zapoznania się z Procedurą bezpieczeństwa przez Was i Waszych rodziców.
 3. Wymienię tylko niektóre elementy Procedur. Proszę przestrzegać następujących zasad:
 1. Zabrania się opuszczania terenu szkoły,
 2. Na terenie szkoły i we wszystkich budynkach w czasie przerw i w wypadkach, kiedy nie można zachować dystansu społecznego, proszę zasłaniać nos i usta,
 3. należy ograniczyć kontakty na terenie szkoły do niezbędnego minimum, niezakłócającego pracy szkoły,
 4. należy używać tylko swoich podręczników i przyborów, a do szkoły nie zabierać rzeczy zbędnych,
 5. Wszelkie informacje, komunikaty i zarządzenia będą umieszczane w dzienniku elektronicznym. Należy więc na bieżąco śledzić wiadomości. 
 6. Rodziców i uczniów proszę o kontaktowanie się przede wszystkim przez dziennik elektroniczny, dlatego nie może być sytuacji, że ktoś nie ma dostępu do dziennika. Proszę o to zadbać.

         Szanowni Państwo….

        Czeka nas kolejny rok wytężonej pracy, maturzyści zmierzą się  z najważniejszymi egzaminami w życiu, a większość klas z egzaminem zawodowym. Mam nadzieję, że wspólnie zdołamy poradzić sobie z każdym problemem, z tym wywołanym pandemią i z tym zwykłym, bo i takie  przyniesie życie.

         Wszystkim więc – koleżankom i kolegom z Grona Pedagogicznego, administracji  i obsłudze szkoły, uczniom wszystkich klas – życzę dbałości o zdrowie, powodzenia, światłych umysłów, wzajemnej  życzliwości, zrozumienia, wyśmienitego humoru. Zadowolenia z pracy i osiąganych wyników, dużo uśmiechu, radości. I cóż, niech się dzieje….

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy……, kochani uczniowie….. – rok szkolny 2021/2022 …. uważam za otwarty, niech będzie dobry, a przede wszystkim zdrowy.

fot. Paweł Krawulski z portalu www.krotoszyn.naszemiasto.pl


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.