Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbyła się  wieczornica poświęcona lokalnym żołnierzom drugiej konspiracji. W czasie uroczystości montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie naszej szkoły: Magdalena Dzięcioł, Kacper Zegar, Roksana Szyja, Krzysztof Reszel.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. Alicji Kryszkiewicz-Świst. Podczas spotkania wykład na temat struktury organizacyjnej obwodu WSGO ,,Warta” w Krotoszynie wygłosił p. Daniel Szczepaniak.
Postać Franciszka Jaskulskiego ps. ,,Zagończyk” zaprezentował dyrektor muzeum, p. Piotr Mikołajczyk. Na zakończenie został wyemitowany film dokumentalny na temat bitwy pod Benicami (1946 r.).