Powiatowo – gminne obchody Święta Niepodległości w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

10.11.2018 r. tradycyjnie już w budynku krotoszyńskiego Muzeum miało miejsce podsumowanie Konkursu Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK. Spotkanie zakończyło program obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście przewidziany na sobotnie popołudnie i wieczór. Starosta Krotoszyński, pan Stanisław Szczotka, wręczył nagrody zwycięzcom a następnie mogliśmy wysłuchać występów W. Półrolniczak, Z. Kuszy, K. Horak, Weroniki Pieniężnej, Jakuba Marcisza oraz Zuzanny Garbarek, laureatów etapu powiatowego i etapu wojewódzkiego Konkursu.
Podsumowując Konkurs, Starosta podziękował p. dyr. Mirosławie Cichowlas za pielęgnowanie tradycji patriotycznych. Adresatem podziękowań byli również wszyscy nauczyciele, którzy przygotowali swoich uczniów do Konkursu. Na zakończenie wszyscy zgromadzenie goście mogli skosztować rogali marcińskich.
Dziękujemy panu Piotrowi Mikołajczykowi, dyrektorowi Muzeum za udostępnienie sal muzealnych i rewelacyjną atmosferę, godną poezji i pieśni patriotycznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.