Wycieczka w Kotlinę Kłodzką

Uczniowie klasy 2 TFW udali się na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Wędrówkę rozpoczęli w Kłodzku, gdzie zwiedzali miasto, a także podziemne korytarze i tunele pod ulicami miasta. Mieszkańcy, którzy tam mieszkali od XIII do XVII wieku drążyli swoje piwnice pod budynkami Starego Miasta przede wszystkim w celach gospodarczych z przeznaczeniem ich na magazyny. Następnie pojechali do Jaskini Niedźwiedzia, która znajdowała się w Stroniach Śląskich. Melexem dojechali na miejsce i wraz z Panią przewodnik zwiedzili jaskinię. Spacerkiem wrócili do autobusu i udali się do Domu Zdrojowego w Dusznikach Zdrój. Napili się tam wody, zobaczyli piękny park i pojechali do Zagrody Rekreacyjnej gdzie nocowali. Następnego dnia wyruszyli do Parku Narodowego Gór Stołowych-Błędne Skały. Tam poznali historię i zobaczyli Kaplice Czaszek w Kudowie-Zdroju-Czermnej, a także mieli okazję iść Szlakiem Ginących Zawodów, gdzie można było spróbować prawdziwego świeżego chleba, zobaczyć pokaz garncarski oraz wiele innych atrakcji. Po całym dniu atrakcji wieczorem zrobili grilla. Ostatniego dnia pojechali do MiniEUROLANDU, a później do Ząbkowic Śląskich zobaczyć krzywą wieże. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych nie poddali się i podążali swoim planem wycieczki. Uczniowie bardzo dziękują kierowcy Panu Adamowi Filipczakowi za miłą współpracę, którą na pewno będzie kontynuowana przy okazji organizacji kolejnych wyjazdów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.