Logistycy na Politechnice

Uczniowie i uczennice klasy III TL w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, mieli możliwość w ciągu tygodniowego pobytu w laboratoriach na Politechnice Poznańskiej zapoznać się z akademicką, fachową wiedzą logistyczną pod okiem doświadczonych praktyków z branży logistycznej. Młodzież miała okazję programować znaczki RFID oraz projektować etykiety logistyczne. Jedno z zadań polegało na symulacji operacji magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania Comarch ERP Optima. – Jest to zawód z przyszłością – mówi Emil Uciechowski. W ostatnich latach na rynku pracy zapotrzebowanie na logistyków zwiększa się bardzo szybko. Firmy szukają specjalistów. – Można w tym zawodzie dobrze zarobić – mówi Kamil Lechel – Jest duże zapotrzebowanie na pracowników wykształconych w tym zawodzie – dodaj Julia Michalik.

Świadomość i widza na temat sytuacji na rynku pracy wśród młodzieży jest imponująca. – Rynek logistyki cały czas się rozwija i jeszcze długo pozostanie w tej fazie. Dzięki temu rozwojowi powstało wiele nowych przedsiębiorstw, które zatrudniają nawet po kilkaset lub kilka tysięcy pracowników. Logistyka w dużym stopniu zależna jest od nowych technologii, lecz w dzisiejszych czasach są one na wysokim poziomie, co sprawia, że firmy wciąż się rozrastają. – opowiada Martyna Brodziak – Logistyka potrzebna jest w takich dziedzinach jak transport, magazynowanie czy sprzedaż. Dlatego nigdy nie będzie to rynek zbędny. Wielkopolska znajduje się w czołówce województw w Polsce, które posiadają najwięcej firm logistycznych – dodaje.

W trakcie zajęć uczniowie mieli również możliwość symulacji prowadzenia działalności gospodarczej poprzez rozwiązanie konkretnego problemu biznesowego. Ciekawym wyzwaniem była także realizacja wymiany handlowej towarów i usług zgodna z procedurą profesjonalnego oprogramowania magazynowego.

Zobacz więcej:  zawodowcy.org/…/logistyk-potrzebny-od-zaraz

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.