Za nami kolejny etap realizacji projektu Go for VET in Erasmus+

W dniach 2.10.2023 – 6.10.2023 na Cyprze odbyło się spotkanie międzynarodowe  w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Razem z Partnerami z Grecji, z Finlandii, z Polski i z Cypru szukaliśmy najlepszych rozwiązań, by uczniowie  z niepełnosprawnością mogli korzystać z mobilności  i wyjeżdżać na staże zagraniczne. 

Wzięliśmy udział w pięciu wizytach studyjnych: w Sandy Beach Hotel, na UCLan University,  St. Barnabas School for the Blind (szkoła dla niewidomych) w Nikozji, w Urzędzie Miasta Larnaka, w Mikes Kanarium Hotel. 

Dowiedzieliśmy się wiele o sytuacji na rynku pracy w branży hotelarskiej na Cyprze,  na temat kształcenia oraz dostosowywania miejsc pracy do możliwości pracowników  z niepełnosprawnościami. Udało nam się wymieniać doświadczeniami z naszymi Partnerami. Podczas całego spotkania pracowaliśmy także nad rezultatami projektu – wzorcowymi programami stażowymi mobilności zagranicznych dla uczniów szkół technicznych oraz przewodnika dotyczącego wspierania osób z niepełnosprawnością w sektorach hotelarstwa, logistyki, weterynarii i w sektorze fotografii  i multimediów. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.