Językowa Konferencja Naukowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie


W dniach 7-9 września 2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbyła się kolejna już konferencja naukowa „Międzyprzedmiotowość w edukacji językowej” z udziałem naukowców, nauczycieli praktyków, studentów i uczniów z Polski i zagranicy  (m.in. Czech, Gruzji i Turcji).

Celem konferencji było przybliżenie i omówienie tematyki dotyczącej integracji międzyprzedmiotowej, rozwijania kompetencji osób uczących się zgodnie ze współczesnymi trendami, poszerzania zainteresowań dzieci i młodzieży, stosowania aktywnych metod i form pracy oraz motywowania środowiska szkolnego do twórczych rozwiązań.

Inicjatorem konferencji oraz jej koordynatorem jest dr Marek Krawiec, wykładowca w WASE w Środzie Wlkp., który wraz z innymi członkami komitetu organizacyjnego (w tym licznej grupy nauczycieli Krotoszyńskiej Ceramy) oraz z młodzieżą w/w szkoły podjęli działania, żeby odpowiednio przygotować tę imprezę edukacyjną w formie hybrydowej (online i offline).

W konferencji uczestniczyło ponad 50 osób, które miały możliwość wysłuchania różnych wykładów i referatów oraz przetestowania nowych form i metod pracy na zajęciach językowych. 

Konferencja ta jest niewątpliwie ewenementem w skali kraju, gdyż żadna szkoła nie podejmowała się organizacji w swoich murach takiego złożonego przedsięwzięcia. Konferencje tego typu są zazwyczaj domeną dużych ośrodków akademickich. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie przełamuje już od dziesięciu lat wyłączność uczelni na takie przedsięwzięcia edukacyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.