Zimowa Finlandia – za nami kolejny etap realizacji projektu Go for VET in Erasmus+

Projekt Go for VET w programie Erasmus+ Numer projektu 2022-2-PL01-KA210-VET-000101748

W dniach 22.01.2024 – 26.01.2024 r. w Finlandii w Anjalii i w Kouvolii odbyło się spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Razem z Partnerami z Grecji, z Finlandii, z Polski i z Cypru szukaliśmy najlepszych rozwiązań, które pozwolą uczniom z niepełnosprawnością korzystać z mobilności i wyjeżdżać na staże zagraniczne.
Gościła nas Fundacja kultury Ankkapurha w Anjalii. Wzięliśmy udział w wizytach studyjnych w: Szkole zawodowej Eduko w Kouvolii (podstawowy stopień w mediach i ekspresji wizualnej), w Centrum wielokulturowym Saaga i Domu Młodzieży “NuPa” również w Kouvolii.
Byliśmy również w Nupie w Fundacji Parik. Zwiedziliśmy także ciekawe Muzeum w Kouvolii. Sporym przeżyciem można nazwać udział w zajęciach terenowych i w z zajęciach z łucznictwa z gośćmi z fundacji Parik (mieszana grupa uczestników projektu i osób niepełnosprawnych).
Dzięki zróżnicowanym wizytom studyjnym zapoznaliśmy się z sytuacją na rynku pracy w Finladii, z kształceniem zawodowym oraz dostosowywaniem miejsc pracy do możliwości pracowników z niepełnosprawnościami. Udało nam się wymieniać doświadczeniami z naszymi Partnerami. Podczas spotkania pracowaliśmy także nad rezultatami projektu, nie tylko nad wzorcowymi programami stażowymi mobilności zagranicznych dla uczniów szkół technicznych, ale i nad częsiowym raportem, przewodnikiem wspierania osób z niepełnosprawnością w sektorach hotelarstwa, logistyki, wetrynarii i w sektorze fotografii i multimediów.Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.